Ürdün’de yatırım Nitelikleri

Ürdün’de yatırım Nitelikleri

Yatırım Rehberi

Ürdün’de yatırım Nitelikleri

Ürdün yatırımcılar o Yatırım Teşvik Kanunu ve Yatırımlar Kanunu Alwguet ve yabancı mahkeme kararları kolluk ve komşu ülkelerle çeşitli anlaşmalar ve ülkelerin tutan ek olarak acente ve broker ticaret kanunu idi yabancı yatırımcı için uygun mevzuatın oluşturulması yoluyla Ürdün yatırım yapmaya teşvik eden bir yatırım ortamı yaratmayı başardı dünya ve yatırımcı için uygun altyapının oluşturulması. Bu anlaşmaların Ürdün ve ABD arasındaki serbest ticaret anlaşmasının yanı sıra, Ürdün, 2000 yılında ABD ile bir serbest ticaret anlaşması (STA) imzalamıştır ve Kanada, Meksika ve İsrail sonra, Konvansiyonu’nu imzalayan dördüncü Devletin Krallık haline ila 17 Aralık 2001 tarihinde yürürlüğe girmek üzere Eylül 2001’de onayladı. Aynı zamanda bir Arap ülkesi ile imzalanacak türünün ilk kongre olduğunu. Kongre mal dayatılan ve kademeli gümrük vergilerinin göre sanayi ürünleri ve yıl içinde tarım ürünleri üzerindeki tarife her türlü kaldırılması ve 2-4-5-10 sağlar. Kabul sanayi alanları koruyarak diğer ABD girişimleri ile sağlanmıştır ne yeni serbest ticaret anlaşması gümrük tarifeleri ve kotaları çatı kendi muafiyeti ile yetkili de yatırımcıların dünyanın her yerinden hammadde gümrüksüz ithal olasılığını içerir üretimi için cazip teşvikler sunmaya devam edecek. Bahreyn, Libya, Suriye, Mısır, Tunus, Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt, Fas, Filistin ve Cezayir: Ürdün on Arap ülkeleri ile serbest ticaret anlaşmasını onayladı iyi Serbest Ticaret Anlaşması gibi Arap ülkelerinde olduğu gibi. Krallık ayrıca çeşitli ikili serbest ticaret anlaşmaları imzalamıştır.

Bu anlaşmaların altında kolaylaştırmak ve yılda% 10 artan liberalleşme ilkesine uygun olarak Arap ülkeleri arasındaki karşılıklı ticaret geliştirmek Ocak 1998. Euro-Ürdün Ortaklığı Sözleşmesi Ürdün’de yatırım teşvik etmede önemli bir rol gelince de imzaladı Arap serbest ticaret bölgesi oluşturmak için ilk olarak uygulanması başlamıştır olduğunu statüye sahip olacak Avrupa-Akdeniz Ortaklık Anlaşması, bu serbest ticaret Avrupa ülkeleriyle altında. Siyasi, sosyal ve kültürel haklar, yeni ortaklık anlaşması habercisi sektörlerinde Ürdün için önemli ekonomik kazanımlar elde edilecek avantajlarına ek olarak.

Ama en son, Ürdün 11 Nisan 2000 itibariyle 135 ülke üyesi bulunmaktadır DTÖ üyesi olmuştur.

Buna ek olarak, yatırımcılar onlara çalışma izni özel ekonomik bölgeleri ve serbest bölgeler kurulması yatırımcıları çekmek ve Akabe Özel Ekonomik Bölgesi de dahil olmak üzere onlar için teşvikler yaratma önemli bir rol oynamaktadır. Ürdün hükümeti, küresel ekonominin kapsamında Ürdün geliştirilmesi için iddialı bir strateji uygulamaya başladılar. Stratejisinin bir master plan ücret ve vergi indirimi ve ücretsiz çoklu sektörler de zevk muafiyet Akabe özel ekonomik bölge kalkınma kurulması dahildir. Ortamı idari çeken yatırım amacı ile geliştirilen ve bölge ve büyüme her alanda özel sektörün katılımı organize basitliği ile karakterize işçiler ve düzenlemeler için tasarlanmıştır.

Site ABD’ye kota ve tarife tavanı muaf kendi ürün tanıtmak için sanayiciler için bir fırsat sunuyor Ürdün’ün Akabe Özel Ekonomik Bölgesi, nitelikli sanayi bölgelerinin kurulması için tespit edilmiştir. Britanya aktivite, Amman’ın 35 km kuzeyinde büyük alanların mavi özgür biri gibi serbest bölgelerin kurulması, üretim, depolama için ticari satışı gibi siteler iş olanakları ve sanayi kuruluşunda kurumsal yatırımcılar ve yardım sunmak için Zarqa kenti yakınlarındaki yatıyor özel serbest bölge içerir ihracat da Akabe ve Alqoerp ve Eshidiya özel serbest bölgelerin kurulması olmuştur.

serbest bölgeler ve faydaları aşağıdaki istisnalar düzenlenmektedir keyfini yerli ve yabancı şirketler: –

*

gelir vergisi ve 12 yıldır sosyal hizmetlerin Yeterlilikler. Başlamak hemen çalışmak.
*

Herhangi bir alanda gelir vergisi ve sosyal hizmetlerden ücretsiz çalışan sivil Ürdünlüler maaşları Muaf.
*

Bölgenin ihracat olarak, gümrük vergileri ve ithalat vergileri ve satış vergisinden bölgede serbest ithal edilmektedir Muaf mallar her türlü vergi ve harçtan muaftır.

malzemelerin değerini ve öğenin üretim maliyeti (değeri Serbest Bölge Komitesi tarafından onaylanan) göre gümrük vergi ve yurt içi tüketim için serbest bölgede üretilen malların belirtilen muafiyetler mısınız

*

yatırım, sermaye ve karın serbest transfer olduğu elde edilmiştir.
*

sanayi projeleri için yıllık kira bedelinin% 10 muafiyet.

Ürdün yasaları yabancı şirketlerin varlığı izin

Ürdün yatırım için serbest bölgelerde sadece faaliyet ya da değil Türkiye içinde veya Ürdün şirketleri ile işbirliği içinde ve istisnai durumlarda işletme bölge ofisleri kurulması yoluyla Türkiye tüm parçalar da olduğu için, bağımsız olarak bunu yapmak için gerekli onayları aldıktan sonra varlığını.

O da özel sektör ait Türkiye çeşitli bölgelerinde özel serbest bölgelerin kurulması olmuştur. nitelikli sanayi bölgeleri ile ilgili olarak da ABD pazarında görev ücretsiz ve kota (kota çatısına Irbid yeterlik Sanayi Bölgesi’nde üretilen malların ihracat böylece dünya Irbid ilk Nitelikli Sanayi Bölgelerinde Hassan Sanayi Bölgesi’nde Nisan 1998 tarihli altıncı Amerika Birleşik Devletleri Hükümeti belirledik ) onlar belirli basit ihtiyaçlarını karşılamak durumunda.

Amman şehir yürüme mesafesinde bulunan sanayi kümelerinin şehir üretim ve pazarlama inşaat sanayi sektörleri için orta ve hafif işlenmiş yapısı ile hazır adanmıştır. Amman’ın 110 km güneyinde bir mesafede yer alır Karak Sanayi alanında, Kızıl Deniz Akabe limanına uzanan halk sokaklara bağlantılı olduğunu modern altyapı.

doğrudan görmeden bu sanayi ve hizmet her alanda yatırımcı önce birçok yatırım fırsatları bulunmaktadır

اذا كان لديك ملاحظة اكتبها هنا